Başlıksız Belge PAMUK KÜSPESİ
Küspenin içerisine kesinlikle dışardan alınmak kaydıyla bir takım dolgu maddesi, linter tesisinden ve pamuğun çekirdeği olan çiğitten çıkan; kına tozu, şif, kıvırcık samanı vb madde yoktur. Yani 50 kiloluk FATİH YAĞ küspe çuvalında saf 50 kilo pamuk küspesi bulunmaktadır, dolgu maddesi ve diğer maddeler yoktur.
   
 
Küspemiz son derece kaliteli olup protein bakımından da çok yüksektir. Tarım İl Müdürlükleri aracılığıyla yapılan analizlerde firmamız alnının akıyla herzaman çıkmıştır ve çıkacaktır. Tarım kredi kooperatifleriyle yapılan sözleşmeler suretiyle firmamız sözleşme koşullarını; protein, ham kül, selilöz, yağ, rutubet gibi koşullarını hep yerine getirmiş hatta sözleşme şartlarının çok iyisini yerine getirmektedir. Söz konusu sözleşme koşullarına uyulmadığı zaman çok büyük cezai şartı vardır. Biz üretimimize herzaman güvenmekteyiz. Üretmiş olduğumuz pamuk küspesi protein bakımından da standartların üzerindedir.
 
 
Fatih Yağın küspesini kullanan besicilerimiz gözle görülür biçimde besisinden verim almaktadır. Ülkemizin en önemli sorunlarından biri verimsizliktir, verimsizlikte hileli ve kalitesiz üretimden kaynaklanmaktadır. Üretici örneğin 1 kilo küspe yedireceğine aynı besiye 1,5-2kilo yedirmektedir ki aynı verimi alabilsin. Sonucunda almış olduğu yemi daha pahalı almaktadır ki besisini istedeği kiloya ulaştırsın.